Katalog Tasarımı

Katalog, kendinizi tanıtmanın da ötesinde işinizi kolaylaştırır...

Katalog, bir firmanın ürünleri veya hizmetleri için yapılan tanıtım malzemelerinden en çok kullanılan ögesidir. Katalogda firmanızın tüm ürünleri detaylarıyla, müşterilerinize tanıtım yapmak ve bilgilendirmek amacıyla verilir. Çok sayfalı olarak yapılan katalog belirli bir sıralama ile müşterilerinizin kolayca anlayabileceği şekilde açık ve net olmalıdır.

Katalog tasarımı firmanızı temsil edecek bir şubedir. Elden ele dolaşır, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapar. Şirket kişiliğine önem veren her firma Katalog bastırmayı önemsemektedir. Katalog tasarımında önemli olan nokta kataloğun ulaştığı müşteriler ve okuyuculara firmanızı, ürünleri ve hizmetlerinizi en doğru ve en öz şekilde tanıtmaktır. Kataloğun firmanızın kurumsal kimliğine uygun olması gerekmektedir. Katalog tasarımı doğru kullanıldığında firmanın kendisini ve ürünlerini pazara açabilmesinde oldukça etkili olabilmektedir.

Katalog tasarımları, firmaların yaptığı reklam çalışmaları içinde en çok geri dönüşümü olan noktalardan birisi olmuştur.